petr_spanek_portret.jpg

Každé dobré pivo má svůj příběh

Řemeslná piva bývají jedinečná. Nejen chutí, ale i etiketou či názvem. A opravdu dobré pivo umí vyprávět příběhy, které jen tak nezapomenete.

Někdy je to drama znovuzrození zdevastovaného pivovaru. Jindy sága inspirovaná místem, historií, rodinným klanem či osobností. Bývají to dynamické barevné historky s vůní cizokrajných chmelů. Vypráví je odvážní průkopníci, kteří se rozhodli tak trochu drze atakovat pohodlně zabydlenou tradici českého ležáku. Nebo jsou to sezónní mikro-příběhy, jejichž tóny nechají vyznít sentiment Vánoc či pomíjivou lehkost léta.

V pozadí všech těch vyprávění je ale, jako tenká červená nit, vždycky příběh člověka, který se rozhodl splnit si svůj sen. Snažím se ho hledat. A jakmile ho najdu, přečtu, pochopím, vyprávím ho dál. Prostřednictvím fotografií. 

Fotím pivo. Fotím jeho příběhy. Fotím lidi, kteří je píší. 

Every good beer has a story

Every craft brew is unique. Each has a taste of its own, its own label and name. And really good beers can tell unforgettable tales.

It might be the drama of a brewery reborn from the rubble. Or a saga sparked by a place, an event, a clan or a person. Vibrant, powerful stories with a whiff of foreign hops. Tales told by trailblazers who dared to shake up the entrenched Bohemian lager establishment. They may be no more than seasonal asides, redolent of Christmas cheer, or a fleeting summer fancy.

But through it all there always runs, like a fine, red thread, the story of someone pursuing a dream. It’s that thread that I look for. And once I’ve found it, read it, understood it, I pass it on. In photos.

I photograph beer. Stories. The people who write them.